Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Wystawa fotografii w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Kultura
15 września 2023
Grafika ze zdjęciem czarno-białym autorstwa Bogdana Konopki przedstawiającym drzewa we mgle
fot. Bogdan Konopka
18:00 08 września 2023 - 03 października 2023
Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach, ul Wróblewskiego 10A Gorlice
Wystawa "Dla tych, których już nie ma. Hołd dla Bogdana Konopki", jest wspomnieniem organizowanych przez artystę plenerów fotograficznych w Beskidzie Niskim.
W 2022 roku minęła 10 rocznica pierwszego pleneru fotograficznego, zorganizowanego przez Bogdana Konopkę w Beskidzie Niskim. Było to jedno z jego ulubionych miejsc w Polsce, do którego wielokrotnie powracał.

Wyjątkowa była też grupa fotografów, która wzięła udział w tym plenerze – złożona z nieprzypadkowych osób, dla których Bogdan Konopka był ważny. Nie tylko jako jeden z najbardziej znanych w świecie polskich fotografów, ale także jako człowiek – nauczyciel, mentor, inspirator i przyjaciel.

Bogdan Konopka zdaniem jego przyjaciół miał w sobie unikalną cechę przyciągania do siebie innych osób. Na początku uczniowie, z czasem wielu z nich stawało się jego przyjaciółmi. Plener 2012 był początkiem serii plenerów tej grupy, ale także, a może przede wszystkim, początkiem wielu ważnych osobistych i twórczych przygód.
 
W 2021 roku, 2 lata po śmierci Konopki, uczestnicy plenerów postanowili spotkać się ponownie. W tym samym wyjątkowym miejscu. Po to by wspomnieć tego artystę, tak ważnego dla wielu z nich, po to by uczcić jego pamięć, ale także by ponownie spojrzeć na Beskid Niski. 
 
W plenerze wzięli udział: Jacqueline Konopka, Anita Andrzejewska, Asia Chmielewska, Maja Herman, Anne Lepont, Dorota Mościbrodzka, Izabela Nowak, Marcela Paniak, Ada Soczewińska, Alex Dayet, Maciej Herman, Jamie Howard, Szymon Michna, Robert Wiwatowski oraz Paweł Żak.
 
Więcej informacji na stronie muzeum
 
 

Galeria zdjęć