Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Gorlice. Wystawa. Street art. Mgr Mors

Kultura
13 marca 2024
mgr Mors podczas malowania muralu na którym jest głowa i ręka mężczyzny
fot. Piotr Droździk
18:00 14 marca 2024 - 14 kwietnia 2024
Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach, ul. Wróblewskiego 10A, Gorlice
Już od czwartku 14 marca w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach można oglądać prace Mariusza Brodowskiego, streetartowca, który działa pod pseudonimem artystycznym mgr Mors. Będą to zdjęcia prac murali oraz same murale lub ich części wykonane na płótnie, z projektu Artysty #serialnawegierskiej. Wernisaż wystawy zaplanowano na godz. 18.
- #serialnawegierskiej to cykl krótkotrwałych murali malowanych na jednej ścianie pod wiaduktem w Nowym Sączy przy ul. Węgierskiej - mówi mgr Mors. - Tematy obrazów są zróżnicowane, często nawiązują do aktualnych spraw w Polsce lub na świecie. W wielu realizacjach czas wykonania ma ogromne znaczenie. Podejmuję tematy społeczne, polityczne, religijne, maluję to co mnie otacza - dodaje.
 Szacunek, wdzięczność, miłość to jego ulubione tematy.
- Nie wszystkie murale niosą przesłanie, niekiedy bawię się formą, kolorem. Tworząc nowy mural zamalowuję poprzedni, zdarza się, że tylko coś domaluję. Łącznie w ramach projektu powstało 184 murali. Do projektu angażowałem także lokalną społeczność oraz artystów street artu. Są to m.in.: Karo, Artek Leser, Mikołaj Rejs, Arkadiusz Andrejkow, Autone - wyjaśnia artysta. - Po co to robię? Przede wszystkim lubię malować na ulicy, poprzez moje murale chcę rozbawić, motywować, skłaniać do refleksji i rzetelnej dyskusji - dodaje.
Wszystkie realizacje artysty są finansowane z jego prywatnego budżetu.
- Na tej ścianie nie wykonałem zleceń komercyjnych. Sam decydowałem co tam powstanie, wszystko co malowałem jest sygnowane moim pseudonimem Mgr Mors i biorę za to odpowiedzialność - słyszymy.
 
Termin wystawy:
14.03 - 14.04.2024

Wernisaż wystawy - czwartek 14 marca godz. 18:00
Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach
 
Więcej informacji na stronie muzeum

Galeria zdjęć