Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to ogólnoświatowa inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi.

Rokrocznie – przez jeden tydzień listopada rzesze uczestników przedsięwzięcia na całym świecie spotykają się z przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji wspierających biznes, pracownikami szkół wyższych, gotowymi do dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem. To również okazja do podsumowania szeregu inicjatyw realizowanych w trakcie danego roku, które ukierunkowane są na budowanie kreatywnej społeczności i wspieranie postaw przedsiębiorczych.

Koordynacji wydarzenia w Polsce podejmuje się co roku Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości., natomiast Województwo Małopolskie koordynuje wydarzenie na poziomie regionu.

Reportaż - podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2019 w Małopolsce

Reportaż - podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2019 w Małopolsce

W realizacji przedsięwzięcia uczestniczą instytucje wspierające przedsiębiorczość, krakowskie uczelnie i firmy oraz wszyscy ci, którzy są zainteresowani promocją przedsiębiorczości. W programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce zawsze można znaleźć szeroki wachlarz aktywności, takich jak: szkolenia, seminaria, spotkania z przedsiębiorcami i aniołami biznesu, warsztaty, konkursy, konferencje, turnieje cashflow. Podczas nich posłuchać i porozmawiać o tym, jak rozpocząć przygodę z biznesem, jak pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy, jak przebiega współpraca nauki z biznesem, jak rozwijać własną działalność, jak budować własną markę czy też w jaki sposób pozyskiwać klientów i tworzyć sieci kontaktów.