Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska Noc Naukowców

Małopolska Noc Naukowców (MNN) to wydarzenie popularnonaukowe organizowane przez Województwo Małopolskie od 2007, którego głównym celem jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski.

Przedsięwzięcie jest częścią Europejskiej Nocy Naukowców (European Researchers Night) i odbywa się zgodnie z tradycją każdego roku w ostatni piątek września. Uświadamia ono rolę naukowców i ich pracę w codziennym życiu, przybliża dzieciom i młodzieży zawód naukowca, a także zachęca ich do wyboru kariery naukowej. Popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski odbywa się poprzez przygotowanie i przeprowadzenie imprez promujących i prezentujących środowiska naukowe. Wydarzenie to jest współtworzone przez małopolskie uczelnie i instytucje naukowe, oraz podmioty zaangażowane w promocję nauki, firmy badawcze, instytucje edukacyjno-kulturalne, dzięki czemu z roku na rok przybywa uczestników, a pokazy przygotowane przez badaczy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. 

Każdego roku przed docelowym wydarzeniem organizowany jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. 

27 września 2024 roku będzie miała miejsce już 18. edycja wydarzenia.

Strona internetowa wydarzenia:

Social media Małopolska Noc Naukowców

Kontakt:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki 
Zespół ds. Współpracy Gospodarczej
Racławicka 56, 30-017 Kraków
tel.: 12 63 03 24812 63 03 54512 39 74 004
e-mail: